Arı Sütü Daha büyük görüntüle

Arı Sütü

07ArsT23420

Yeni ürün

Arı Sütü

Daha fazla bilgi

Bu ürünün artık stokta yok

79,00 TL

Daha fazla bilgi

ARI SÜTÜ 

ÖZELLİKLERİ

Arılar arı sütünü sadece kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesi için üretirler. Kraliçe arı yaşadığı süre boyunca arı sütüyle beslenir. Diğer arılar ise yavruyken ilk 3 gün arı sütüyle beslenir, ilk 3 günden sonra ise bal ve polenle beslenmeye başlarlar.

 

Sadece arı sütüyle beslenen kraliçe arı diğer arılardan çok farklı bir hal alır. Fiziksel olarak diğer arıların iki katı kadar bir irilikte ve diğer arılardan iki kat kadar daha ağır olur. Diğer arıların hepsi kısır olmasına rağmen, arı sütüyle beslenen kraliçe arı yeryüzünün en doğurgan canlısı olarak günde kendi ağırlığının 2 katı kadar, 1500-3000 yumurta yumurtlar.

Kraliçe arının diğer arılardan bir farkı da ömrüdür. İşçi arılar 8 hafta yaşadıkları halde kraliçe arı 6-7 yıl yaşar. Bilim adamları, normal arıyla kraliçe arı arasındaki bu büyük farkın sebebini kraliçe arının arı sütü ile beslenmesi olarak açıklamışlardır.

KULLANIM ŞEKLİ

10 gr Özel ambalajında (şırınga) üretilmektedir.

Üzerindeki dereceler sayesinde rahatlıkla gramaj ayarlaması yapılabilir.

Soğuk zincir ile sevk edilmektedir.

Sabahları aç karnına 1 gr tüketilmelidir. Doğrudan dil altına alınarak tüketilebileceği gibi, bal ile karıştırarak alınabilir.

KULLANIM SÜRESİ

Kullanım süresi kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Olumlu sonuç alabilmek için en az 6 ay kullanılmalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI 

Arı sütünü 5 derece gibi normal bir buzdolabı sıcaklığında 2-3 ay boyunca saklayabilirsiniz. Daha uzun saklanması gerekiyorsa buzdolabının derin dondurucu bölümünde muhafaza edilmelidir.

YAN ETKİLERİ

Arı ürünlerine karşı hassasiyeti olanlarda alerjik reaksiyona sebep olabilir.

 

aynı kategoride bulunan diğer 2 ürün: